Rehber Aile Programı Başvuru Formu İçin Tıkla

Rehber Aile Programı Nedir?

Rehber Aile Programı; St. Jude Hastanesi’nin programından uyarladığımız ve ebeveynler üzerinde kanıtlanmış olumlu etkisi bulunan bir programdır. Bu pogram, halihazırda çocukları kanser tedavisi gören ailelerle, geçmişte tedavi süreçlerini yaşamış aile üyelerini bir araya getirerek, birbirlerine destek olmaları, rehber aile üyelerinin faydalanıcı ailelere mentörlük etmesi üzerine kurgulanmıştır.

Programın Amacı Nedir?

Bu program ile 1 senenin sonunda en az 50 Rehber Aile Üyesi / Mentör’ün 50 Faydalanıcı Aile / Mentee’ye yardımcı olabilecek duruma gelmesini amaçlamaktayız.

Projemiz büyüdükçe tüm Faydalanıcı Aileler / Menteeler de Rehber Aile Üyeleri / Mentörlere dönüşecekler. 18 hastanenin onkoloji-hematoloji servislerinde yatan kanser hastası çocukların ebeveynlerine “Dernek Tanıtımı” ile birlikte “Rehber Aile Programı Eğitimi” vererek bu kapsamda yardımcı olmayı hedefliyoruz. Bunun yanında ücretsiz Hijyenik Oyun Merkezlerimiz ve psikolog desteğimiz hakkında da bilgiler verebilmeyi amaçlıyoruz. Hedeflediğimiz 300 kanser hastası çocuktan, İstanbul’da bulunan 150 tanesine ulaşmayı planlıyoruz. Bu çocuklar 2 Hijyenik Oyun Merkezimizden hemen faydalanabilecekler. Diğer şehirlerdeki 150 çocuk ve aileleri ise online psikolog desteği, online dersler, Rehber Aile Programı ve sonraki yıllarda inşa edilecek Hijyenik Oyun Merkezlerimizden faydalanabilecek durumda olacaklar.

Rehber Aile Üyeliği / Mentörlük İçin Kimler Başvurabilir? Talep süreci nasıl ilerler?

 

Yolculuk sırasında yoldaş olmayı bilen, iyi dinleyici, Faydalanıcı Aile / Mentee ile iletişim kurmak için zaman yaratabilen, sosyal ve duygusal anlamda destekleyici, tedavi süreciyle ilgili bilgi verebilen, gerekli kişilere yönlendirebilen, ebeveyn perspektifi ile başa çıkma önerileri verebilen, hastane personeli ile Faydalanıcı Aile / Mentee arasında açık iletişimi destekleyen, güven telkin edebilen, rol model olabilecek aileler, Rehber Aile Üyesi / Mentör olabileceklerdir.

 

 

Rehber Aile Başvuru Formu’nu doldurabilir ya da nazimett@gulmekiyilestirir.org.tr mail adresine talep bildirimi gönderebilirler.

 

Faydalanıcı Aile / Mentee Olmak İçin Kimler Başvurabilir? Talep süreci nasıl ilerler?

 

Aile odaklı ilgi ortamında, Rehber Aile Üyeleri / Mentörlerin kişisel tecrübelerinden faydalanmak isteyen ve yeni kanser teşhisi alan çocukların aileleri Faydalanıcı Aile/Mentee olabilir.

 

 

İlgilenen aileler Rehber Aile Başvuru Formu’nu doldurabilir ya da nazimett@gulmekiyilestirir.org.tr mail adresine talep bildirimi gönderebilirler.

Rehber Aile Programı Başvuru Formu İçin Tıkla

 

*Bu web sitesi Avrupa Birliği’nin desteği ile oluşturulmuştur. İçerik tamamen Gülmek İyileştirir Derneği’nin sorumluluğu altındadır ve Avrupa Birliği’nin görüşlerini yansıtmak zorunda değildir.

Hızlı İletişim Formu

  Ad - Soyad
  E-Posta
  Telefon
  Mesajınız
  Altunizade Hijyenik Oyun Merkezi

  Adres Bilgisi
  Altunizade Mahallesi, Okul Sokak, Altunizade Sitesi A Blok, No:1 Da:1
  Üsküdar/İstanbul

  Telefon
  0216 909 21 70

  E-Posta
  info@gulmekiyilestirir.org.tr

  Şişli Hijyenik Oyun Merkezi

  Adres Bilgisi
  Halil Rıfat Paşa Mahallesi, İlhanlı Sokak No:14 D: 3
  Şişli/İstanbul (Perpa Yanı)

  Telefon
  0212 924 99 12

  E-Posta
  info@gulmekiyilestirir.org.tr

  Pendik Hijyenik Oyun Merkezi

  Adres Bilgisi
  Fevzi Çakmak Mah. Erzincan Cad. No:118/C Evrapark Sitesi
  Pendik İstanbul

  Telefon
  0216 208 92 50

  E-Posta
  info@gulmekiyilestirir.org.tr

  Sosyal Medya

  Sosyal medyada bizi takip ederek; yeniliklerden ve kampanyalardan anında haberdar olabilrsiniz.

  Copyright © 2021 Gülmek İyileştirir Derneği.
  Sorun Bildir

   Ad - Soyad
   E-Posta
   Telefon
   Mesajınız