Yardımseverlik Koşuları

 

Yardımseverlik koşuları, Sivil Toplum Kuruluşlarını (STK) spor aracılığı ile yeni gönüllüler ile bir araya getiren bir kaynak geliştirme metodudur.

Adım Adım, yardımseverlik koşularında vakıf ve derneklere destek olmak için kurulmuş bir oluşumdur. Detaylı bilgi için:  www.adimadim.org

Bu kuruluşun oluşturduğu ‘’İyilik Peşinde Koş (İPK)’’  platformu aracılığıyla Türkiye’de yaygınlaştırdığı bu kaynak geliştirme modelinden, onlarca STK gibi derneğimiz de 2017’den beri yararlanmaktadır.

https://ipk.adimadim.org/ üzerinden oluşturacağınız bir profil ile, maraton dönemlerinde desteklemek için bir STK ve kampanyasını seçebilir, 1 ay boyunca bağış toplayarak hem maddi fayda sağlayıp, hem de farkındalık yaratabilirsiniz. Bu yöntem, gönüllü bir koşucu olarak ulusal ya da uluslararası maratonlara katılmadan önce aileniz, iş çevreniz, arkadaş ve dostlarınıza sosyal medya üzerinden çağrıda bulunarak, özel mesajlar göndererek ve e-posta yolu ile ulaşarak, kampanyanızdan haberdar edip, destek isteme esasına dayanır. Duyurularınıza olumlu yanıt veren kişiler, sistemin size vereceği bir link üzerinden, bağışlar doğrudan derneğimizin projesi için açılan resmi banka hesabına gidecek şekilde (Valilik izni ile), kredi kartı ya da havale/eft yoluyla, alt ve üst limit olmadan bağış yapabilirler. Gelen bağış miktarını siz gönüllü koşucular, derneğimiz ve bağışçınız dışında kimse bilmez. Sizin vasıtanızla gelen bağışları İPK profilinizden takip edebilir, kendinize değiştirilebilir hedefler koyabilir, dernek hedefinin ne durumda olduğunu güncel olarak görebilirsiniz. Bu süreçte derneğimiz tüm sorularınızı GSM hattımızdan hızlıca yanıtlar ve paylaşmanız için içerik desteği sağlar.

Yardımseverlik koşuları hakkında daha detaylı bilgi için Adım Adım’ın konu hakkında hazırladığı videoyu izleyebilirsin:

 

Gülmek İyileştirir Derneği olarak 2017’den bugüne yardımseverlik koşuları sayesinde, ‘’Hijyenik Oyun Merkezleri’’ projelerimiz ile kanser tedavisi gören yaklaşık 1700 çocuğumuzu  hem oyun merkezimizde ücretsiz olarak, hem de hastanelerde ziyaret ederek oyunla buluşturduk, zorlu süreçlerinde 125’den fazla aileye destek olduk. Oyun merkezimizin işletim bedellerinin toplanmasını da sağlayarak, sürdürülebilirliği önümüzdeki sene için garanti altına aldık.

 

Gülmek İyileştirir Derneği Maraton Sayısal Verileri

 

 

 

Eğer 27-28 Mart’ta Türkiye’nin dört bir yanından katılımın sağlanabileceği İstanbul Yarı Maratonu Sanal Koşu’suna ya da 4 Nisan’da fiziki olarak Tarihi Yarımada’da koşulacak koşuya katılarak derneğimiz yararına bağış toplamak ve farkındalık yaratmak isterseniz, aşağıdaki yardımseverlik koşusu katılım formumuzu doldurabilirsiniz. Koşu kayıtları için de https://maraton.istanbul/ adresinden detayları inceleyebilirsiniz.

 

 

İstanbul Yarı Maratonu Yardımseverlik Koşusu Başvuru Formu

  Ad Soyad*
  Doğum Tarihi*
  Cinsiyet*
  Telefon*
  E-posta*
  Adres*
  Daha Önce Herhangi Bir STK İçin İyilik Peşinde Koştunuz Mu?*
  Gülmek İyileştirir Derneği Tişörtünüz Var mı? Yoksa Beden Bilginiz*

  Ulaşılabilir Adres Bilgisi (Tişört Gönderimleri İçin)*
  Eklemek İstedikleriniz

   

   

   

  Hızlı İletişim Formu

   Ad - Soyad
   E-Posta
   Telefon
   Mesajınız
   Altunizade Hijyenik Oyun Merkezi

   Adres Bilgisi
   Altunizade Mahallesi, Okul Sokak, Altunizade Sitesi A Blok, No:1 Da:1
   Üsküdar/İstanbul

   Telefon
   0216 909 21 70

   E-Posta
   info@gulmekiyilestirir.org.tr

   Şişli Hijyenik Oyun Merkezi

   Adres Bilgisi
   Halil Rıfat Paşa Mahallesi, İlhanlı Sokak No:14 D: 3
   Şişli/İstanbul (Perpa Yanı)

   Telefon
   0212 924 99 12

   E-Posta
   info@gulmekiyilestirir.org.tr

   Pendik Hijyenik Oyun Merkezi

   Adres Bilgisi
   Fevzi Çakmak Mah. Erzincan Cad. No:118/C Evrapark Sitesi
   Pendik İstanbul

   Telefon
   0216 208 92 50

   E-Posta
   info@gulmekiyilestirir.org.tr

   Sosyal Medya

   Sosyal medyada bizi takip ederek; yeniliklerden ve kampanyalardan anında haberdar olabilrsiniz.

   Copyright © 2021 Gülmek İyileştirir Derneği.
   Sorun Bildir

    Ad - Soyad
    E-Posta
    Telefon
    Mesajınız