Yardımseverlik Koşuları

 

Yardımseverlik koşuları, Sivil Toplum Kuruluşlarını (STK) spor aracılığı ile yeni gönüllüler ile bir araya getiren bir kaynak geliştirme metodudur.

Adım Adım, yardımseverlik koşularında vakıf ve derneklere destek olmak için kurulmuş bir oluşumdur. Detaylı bilgi için:  www.adimadim.org

Bu kuruluşun oluşturduğu ‘’İyilik Peşinde Koş (İPK)’’  platformu aracılığıyla Türkiye’de yaygınlaştırdığı bu kaynak geliştirme modelinden, onlarca STK gibi derneğimiz de 2017’den beri yararlanmaktadır.

https://ipk.adimadim.org/ üzerinden oluşturacağınız bir profil ile, maraton dönemlerinde desteklemek için bir STK ve kampanyasını seçebilir, 1 ay boyunca bağış toplayarak hem maddi fayda sağlayıp, hem de farkındalık yaratabilirsiniz. Bu yöntem, gönüllü bir koşucu olarak ulusal ya da uluslararası maratonlara katılmadan önce aileniz, iş çevreniz, arkadaş ve dostlarınıza sosyal medya üzerinden çağrıda bulunarak, özel mesajlar göndererek ve e-posta yolu ile ulaşarak, kampanyanızdan haberdar edip, destek isteme esasına dayanır. Duyurularınıza olumlu yanıt veren kişiler, sistemin size vereceği bir link üzerinden, bağışlar doğrudan derneğimizin projesi için açılan resmi banka hesabına gidecek şekilde (Valilik izni ile), kredi kartı ya da havale/eft yoluyla, alt ve üst limit olmadan bağış yapabilirler. Gelen bağış miktarını siz gönüllü koşucular, derneğimiz ve bağışçınız dışında kimse bilmez. Sizin vasıtanızla gelen bağışları İPK profilinizden takip edebilir, kendinize değiştirilebilir hedefler koyabilir, dernek hedefinin ne durumda olduğunu güncel olarak görebilirsiniz. Bu süreçte derneğimiz tüm sorularınızı GSM hattımızdan hızlıca yanıtlar ve paylaşmanız için içerik desteği sağlar.

Yardımseverlik koşuları hakkında daha detaylı bilgi için Adım Adım’ın konu hakkında hazırladığı videoyu izleyebilirsin:

 

Gülmek İyileştirir Derneği olarak 2017’den bugüne yardımseverlik koşuları sayesinde, ‘’Hijyenik Oyun Merkezleri’’ projelerimiz ile kanser tedavisi gören yaklaşık 1700 çocuğumuzu  hem oyun merkezimizde ücretsiz olarak, hem de hastanelerde ziyaret ederek oyunla buluşturduk, zorlu süreçlerinde 125’den fazla aileye destek olduk. Oyun merkezimizin işletim bedellerinin toplanmasını da sağlayarak, sürdürülebilirliği önümüzdeki sene için garanti altına aldık.

 

Gülmek İyileştirir Derneği Maraton Sayısal Verileri

 

Eğer 8 Kasım’da gerçekleşecek olan İstanbul Maratonu’na katılmak isterseniz, aşağıdaki katılım formumuzu doldurabilirsiniz. Bu sene yine tarihte bir ilk olarak maratonda ‘’sanal koşu’’ olacak. Yani Türkiye’nin dört bir yanından katılım sağlanabilecek. Ayrıca toplamda sadece 4000 kişi, köprü üzerindeki fiziki koşuya 42K kategorisinde katılabilecek. Bu kaydın derneğimizle bir ilgisi bulunmamakla beraber https://maraton.istanbul/ adresinden detayları inceleyebilirsiniz.

Tüm sorularınız için adimadim@gulmekiyilestirir.org.tr adresine e-posta gönderebilirisiniz.

 

İstanbul Maratonu Yardımseverlik Koşusu Başvuru Formu

Ad Soyad*

Doğum Tarihi*

Cinsiyet*

Telefon*

E-posta*

Adres*

Daha Önce Hernangi Bir STK İçin İyilik Peşinde Koştunuz Mu?*

Gülmek İyileştirir Derneği Tişörtünüz Var mı? Yoksa Beden Bilginiz*

Ulaşılabilir Adres Bilgisi (Tişört Gönderimleri İçin)*

Eklemek İstedikleriniz

 

 

 

Hızlı İletişim Formu
Ad - Soyad

E-Posta

Telefon

Mesajınız

Altunizade Hijyenik Oyun Merkezi

Adres Bilgisi
Altunizade Mahallesi, Okul Sokak, Altunizade Sitesi A Blok, No:1 Da:1
Üsküdar/İstanbul

Telefon
0216 909 21 70

E-Posta
info@gulmekiyilestirir.org.tr

Şişli Hijyenik Oyun Merkezi

Adres Bilgisi
Halil Rıfat Paşa Mahallesi, İlhanlı Sokak No:14 D: 3
Şişli/İstanbul (Perpa Yanı)

Telefon
0212 924 99 12

E-Posta
info@gulmekiyilestirir.org.tr

Sosyal Medya

Sosyal medyada bizi takip ederek; yeniliklerden ve kampanyalardan anında haberdar olabilrsiniz.

Copyright © 2020 Gülmek İyileştirir Derneği.