Yönetim Kurulu

Aslı Bastıyalı – Başkan

1981 doğumlu olan Aslı Bastıyalı ODTÜ Kimya Bölümü’nü bitirdikten sonra, çeşitli reklam ve PR ajanslarında metin yazarlığı yapmış, ardından Novartis, Danone, Bayer gibi kurumsal şirketlerin satış ve pazarlama departmanlarında çalışmıştır. Son olarak 2014 yılında Bayer Tüketici Sağlığı Bölümünde Ticari Pazarlama ve Satış İnovasyonları Direktörü iken kızı Bahar’a lösemi teşhisi konulması ardından kurumsal iş hayatına veda etmiştir.2016 yılında sağlığına kavuşan Bahar’ın tedavisi sırasında yaşadıkları deneyimlerden yola çıkarak, ciddi hastalıklar ve travmalarla savaşan çocuklar ve ailelerine psikososyal destek vermek amacıyla Gülmek İyileştirir Derneği’ni kurmuştur. Halen vaktinin tamamını Gülmek İyileştirir Derneği için çalışarak geçirmektedir. Aslı Bastıyalı’nın yayımlanmış olan; Mevzu Derin, Anne Ben Nasıl Oldum? ve Gülmek İyileştirir isimli üç kitabı bulunmaktadır.

 


Prof. Dr. Umut Bulut

1979’da İzmir’de doğdu. Orta ve lise öğrenimini İzmir Bornova Anadolu Lisesi’nde tamamladı. 2002 yılında ODTÜ Kimya Bölümü’nü bitirdikten sonra aynı bölümde Polimer Kimyası alanında Yüksek Lisansını ve 2004 yılında Rensselaer Polytechnic Institute Kimya bölümünde doktorasını tamamladı.

Akademik kariyerine ODTÜ ve University of Texas at Dallas’ta devam eden Umut Bulut, halen Acıbadem Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nde öğretim üyesi ve Dekan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

 

 

 


Sanem Bağcı Ayrık

1979 yılında Edirne’de doğdu. 2001 yılında Hacettepe Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu. Kariyerine, ilgi duyduğu tekstil sektöründe başladı. 2002-2009 yıllarında yerli ve yabancı bir çok tekstil firmasında farklı pozisyonlarda görev aldı, yöneticilik yaptı. 2009 -2013 yıllarında kariyerinde değişiklik yaparak senaryo ve metin yazarlığı yaptı. 2016 itibariyle yapım şirketlerinin yurtdışı ilişkilerini yönetmeye başladı. Yine aynı yıl Gülmek İyileştirir Derneği ile yolları kesişti, ve halen dernekte yönetim kurulu üyeliği yapmaktadır. Ayrıca 2018 yılında eşi ile ortak kurmuş oldukları gıda sektöründeki şirketleri ile bu alanda da hizmet vermektedirler. Evli ve iki erkek çocuğu annesidir.

 


İlker Ayrık
İlker Ayrık, 16 Ekim 1979’da Balıkesir’de doğmuştur.
Balıkesir Lisesi’nde eğitim hayatına devam ederken tiyatrocu olmaya karar verir.
1997 yılında tiyatro eğitimi için İstanbul’a gider ve Müjdat Gezen Sanat merkezinde 4 sene eğitim gördükten sonra tiyatro bölümünden mezun olur.
2005 yılında Aykut Taşkın ile birlikte “Pervasız Tiyatro” adlı tiyatroyu kurdu.
2000 yılından beri oynadığı birden fazla tiyatro oyununun yanı sıra birçok sinema, dizi ve reklam çalışması yaptı.
2009 yılında Geniş Aile dizisinde canlandırdığı “Mürsel” karakteri ile beğeni kazandı.
2010 yılında Çakallarla Dans filminde “Servet” karakterini canlandırdı.
2012 yılında kariyerinde bir dönüm noktası olan yarışma programı Ben Bilmem Eşim Bilir ile sunuculuğa ilk adımını attı.
Aynı zamanda Seksenler dizisinde “Çağatay” rolü ile herkes tarafından tanındı. Tiyatroya da devam eden Ayrık,
2013 yılında Aykut Taşkın ile beraber “Uçurtma’nın Kuyruğu” adlı oyun ile seyirci karşısına çıkmaya devam etti. Sunucu, oyuncu ve tiyatrocu kimliğinin yanı sıra yapımcı kimliği ile de tanınan İlker Ayrık, 2014 yılında iki kurucu ortağı ile birlikte Pervasız Yapım şirketini kurdular. Şirket kurulduğu günden beri pek çok televizyon programı, sinema filmi prodüksiyonları, tiyatro oyunu prodüksiyonu, müzik prodüksiyonu gibi içerikler üretip, yapımlarını üstlenmeye devam ediyor. 2015 yılında yapımcılığını üstlendikleri, başrol ve yönetmenliğini kendisinin yaptığı “Yapışık Kardeşler” sinema filmi ile 1 milyondan fazla izleyiciye ulaşarak büyük başarı elde etti. 2018 yılında başladığı “Yaparsın Aşkım” yarışma programının sunuculuğunu yapmaya devam ediyor.


Cenk Bastıyalı 

1980 doğumu olan Cenk Bastıyalı, lise öğrenimini Karşıyaka Anadolu Lisesi’nde, lisans eğitimini ise ODTÜ Makine Mühendisliği Bölümü’nde tamamladı. Aselsan’daki 2 yıllık deneyimi ardından 14 yıl boyunca Procter & Gamble’da çalıştı. P&G’de görev yaptığı süre içerisinde, hem yerel hem de global birçok organizasyona ve projeye liderlik etme fırsatı buldu.  P&G Türkiye organizasyonundaki son görevi olan Kadın Bağı (FemCare) Tedarik Zinciri Grup Yöneticiliği’ne getirilmeden önce, Global Kumaş Bakımı kategorisinde yeni teknoloji paketleme hattının geliştirilmesi ve  devreye alınması sürecinde proje yöneticisi olarak bir dönem Filipinler’de çalıştı. Ardından Bayer Tarım Ürünleri (Crop Science) Bölümü’nün Gebze’de yer alan fabrikasında Türkiye Ürün Tedariği ve Fabrika Müdürü olarak görev aldı. 2021 yılından beri Unilever’de İnovasyon, Portfolyo Planlama ve Fason Üretim Direktörü olarak çalışmaktadır.  Kurucu üyesi olduğu Gülmek İyileştirir Derneği’nin halen Yönetim Kurulu Üyeliğini sürdüren Bastıyalı, evli ve 1 çocuk babasıdır.


Güray Baygıner

1980 doğumlu olan Güray Baygıner, Marmara Üniversitesi İşletme Bölümü mezunudur. Senaryo, tiyatro, reklam yazarı ve öğretmeni olan Baygıner kuruluşundan beri içinde bulunduğu Gülmek İyileştirir Derneği’nde Denetim Kurulu Üyeliği yapmaktadır.

 


Burçin Gürbüz

Burçin Gürbüz bir mimar, teknoloji girişimcisi ve yatırımcıdır.
2015 yılında GarageAtlas’ı kurmuş ve VR/AR ve yenilikçi 3D teknolojileri alanında birçok projenin liderliğini yapmıştır. Küresel pazarlarda disiplinlerarası bir vizyona sahip olan ve Atlas Space ile birlikte işyerleri için bir Metaverse, Web3 ve çok boyutlu deneyimlerin gelecek neslini oluşturmayı sürdüren Gürbüz, farklı iş dikeyleri için özel ve genel 3D sanal alanlara sahip bir fırsat sunuyor.
AtlasSpace’in kurucusu olarak, iş dünyasını Web3.0 yetenekleri aracılığıyla küresel olarak birleştiren işletmeler için bir metaverse platformu olan AtlasSpace’i yönetiyor. Miami, Seattle, Montreal ve İstanbul’da şubeleri bulunan AtlasSpace, küresel ölçekte müşteriler, üniversiteler ve önde gelen teknoloji ortakları ile hızla büyümektedir.
Gürbüz aynı zamanda bir konuşmacı, eğitmen ve danışmandır; önümüzdeki teknolojilere ışık tutarak insanlığın geleceği nasıl şekillendirebileceği ve deneyimleyebileceği ile ilgili konuşmalar yapmaktadır.


Sinan Güreli

Ünvanları: SMMM, Kurumsal Finansman Direktörü, Güreli Yeminli Mali Müşavirlik ve Bağımsız Denetim Hizmetleri A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi
Mesleki Deneyim ve Özellikleri: 2014 yılında Serbest Muhasebeci Mali Müşavir olmuştur. 2008 yılından bu yana Güreli bünyesinde Kurumsal Finansman Direktörü olarak görev yapmaktadır. 2007 yılında ABD’de Certified Public Accountant (CPA) olmuştur. 2003-2008 yılları arasında yurtdışında denetim alanında çalışmıştır.
Eğitimi: 2003, Amerikan Üniversitesi, Washington, D.C. – USA-Lisans İşletme
Üye Olduğu Mesleki Örgüt ve Kuruluşlar: İstanbul Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası, Bağımsız Denetim Derneği, TÜSİAD
Medeni Durum: Evli ve 2 çocuk babasıdır.


Denetim Kurulu

Serkan Soykan

1973 İzmir doğumlu Serkan Soykan, Ege Üniversitesi Ziraat Mühendisliği Fakültesini tamamladıktan sonra ilaç sektöründe çalışmaya başlamış,  Roche, Bayer, Glaxo Smith Kline, Exeltis gibi global şirketlerde uzun süreler Tüketici Sağlığı portföy ve ekiplerini yönetmiştir. Halen ARİS ilaç Sanayii’nde Ulusal Satış ve Tanıtım Müdürü olarak görev yapmaktadır. Derya Soykan ile evli ve Ege-Deniz isimlerinde 2 çocuk sahibidir.

 

 


Gizem Saybir

Mart 1988 İstanbul doğumlu olan Gizem Saybir, Boğaziçi Üniversitesi Kimya Bölümü’nden mezun olduktan sonra  ilaç sektöründe çalışmaya başladı, halen bir ilaç firmasında Etik Uyum Direktörü olarak görev yapmaktadır. Gülmek İyileştirir Derneği’nin kuruluşundan beri gönüllü destekte bulunan Saybir,  2020 itibariyle de Denetim Kurulu üyesi olmuştur.

 

 

 

 


Mehtap Özcan Şensoy


1982 yılı İstanbul doğumludur. Abant İzzet Baysal Üniversitesi İktisadi İdari Bölümler Fakültesi İktisat Bölümü mezunu olup, Erdikler Yeminli Mali Müşavirlikte KDV denetiminde çalıştıktan sonra Colgate Palmolive A.Ş.’ de vergi şefi olarak çalışmaktadır. Gülmek İyileştirir Derneği’nin kuruluşundan bu yana denetim kurulunda denetçi olarak görev yapmaktadır. Seyahat etmeyi, tarih okumayı, şiir yazmayı çok sever, hali hazırda çiçeği burnunda piyano öğrencisidir. Evli olup, Tuna Şensoy’un annesidir.

Hızlı İletişim Formu

  Ad - Soyad

  E-Posta

  Telefon

  Mesajınız

  Altunizade Hijyenik Oyun Merkezi

  Adres Bilgisi
  Altunizade Mahallesi, Okul Sokak, Altunizade Sitesi A Blok, No:1 Da:1
  Üsküdar/İstanbul

  Telefon
  0552 683 97 15

  E-Posta
  info@gulmekiyilestirir.org.tr

  Maltepe Hijyenik Oyun Merkezi

  Adres Bilgisi
  Cevizli Mah. Tugay yolu Cad. No 20
  Maltepe/İstanbul

  Telefon
  0544 211 85 05

  E-Posta
  info@gulmekiyilestirir.org.tr

  Sosyal Medya

  Sosyal medyada bizi takip ederek; yeniliklerden ve kampanyalardan anında haberdar olabilrsiniz.

  Copyright © 2024 Gülmek İyileştirir Derneği.
  Sorun Bildir

   Ad - Soyad

   E-Posta

   Telefon

   Mesajınız