Gönüllülük Adımları

Gönüllülük Adımları1. Adım: Başvuru

– Gönüllü adaylarının gonullu@gulmekiyilestirir.org.tr adresinden yaptıkları online başvurular otomatik olarak bilgi sistemine aktarılır ve başvuru statüsünde görüntülenir.
– Başvurulara, başvuru sahibinin formda belirtmiş olduğu iletişim bilgileri doğrultusunda, 7 iş günü içerisinde dönüş yapılır.

2. Adım: Tanıtım Toplantısı

– Başvurusu kabul edilen bütün gönüllü adaylarımız, gerçekleştirilecek ilk tanıtım toplantısına davet edilir.
– Bu toplantıda gönüllü adaylarımıza derneğimizin misyonu, vizyonu ve çalışma esasları, gönüllülük süreci ve etkinlikler anlatılır. Gönüllülük çeşitleri hakkında bilgilendirme yapılarak adayların kendileri için uygun gönüllülük alanlarını seçmelerine yardımcı olunur.
– Tanıtım sona erdiğinde gönüllü adaylarımız ‘’Gönüllü Adayı Bilgi Formunu’’ doldurur ve ‘’Gönüllü Taahhütnamesini’’ imzalar.
– Her gönüllüden 2 adet fotoğraf, nüfus kağıdı fotokopisi ve iyi hal kağıdı istenir.
– Gönüllü Psikologlardan yukarıdaki maddede yer alan evraklara ek olarak noter onaylı diplomalarının bir kopyaları istenir.

3. Adım: Gönüllülük Tanıtım Toplantısı

– Yeni gönüllüler, gönüllü olmak için gerekli kıstaslar ve gönüllülerden beklenen davranışsal yetkinlikler hakkında ‘’Gönüllük Tanıtım Toplantısı’’ düzenlenerek bilgilendirilir.
– Seçilen gönüllülük türüne göre çalışma sürecinde bilinmesi gereken temel kavramlar ve yapılacak olan işler üzerinde dernek yetkilileri ile birlikte durulur.

4. Adım: Hijyen Eğitimi

– ‘’Hijyenik Oyun Merkezi’’ projesi kapsamında tedavi gören çocuklarla birebir veya dolaylı olarak temas içerisinde olacak tüm gönüllüler, bağışıklığı baskılanmış durumdaki bir hastanın yanında yapılması ve yapılmaması gerekenler, ortam içersinde alınması gereken temel hijyen önlemleri ve yiyecek içecek hijyeni konusunda detaylı bir eğitim almak durumundadır.
– ‘’Hijyen’’ Oyun Merkezinin temel kuralıdır. Oyun Merkezi Gönüllüleri ve çocuklarla temasta bulunacak her gönüllünün, kendisi için de uyması gereken hijyen kuralları mevcuttur. Bu temel kural/kurallar Hijyen Eğitimi sırasında kendilerine anlatılır, uygulamalı gösterilir.

5. Adım: Gönüllülük Çalışmaları

– İlk dört gönüllülük adımını tamamlayan her yeni gönüllü, belirlenen zamanlarda, belirlenen görevlerde, dernek yetkilileri ile birlikte ya da diğer gönüllülerle ya da tek başlarına çalışmalara başlar.
– Gönüllüler, çalışmalar başladıktan sonra kendilerine göre olmadıklarını düşündükleri görevlerden ayrılmakta (yerlerine başka gönüllü konumlandırıldıktan sonra), görev değişimi talep etmekte özgürdür.

Sorularınız İçin gonullu@gulmekiyilestirir.org.tr

adresinden bizimle iletişime geçebilirsin.

Hızlı İletişim Formu

  Ad - Soyad
  E-Posta
  Telefon
  Mesajınız
  Altunizade Hijyenik Oyun Merkezi

  Adres Bilgisi
  Altunizade Mahallesi, Okul Sokak, Altunizade Sitesi A Blok, No:1 Da:1
  Üsküdar/İstanbul

  Telefon
  0216 909 21 70

  E-Posta
  info@gulmekiyilestirir.org.tr

  Şişli Hijyenik Oyun Merkezi

  Adres Bilgisi
  Halil Rıfat Paşa Mahallesi, İlhanlı Sokak No:14 D: 3
  Şişli/İstanbul (Perpa Yanı)

  Telefon
  0212 924 99 12

  E-Posta
  info@gulmekiyilestirir.org.tr

  Pendik Hijyenik Oyun Merkezi

  Adres Bilgisi
  Fevzi Çakmak Mah. Erzincan Cad. No:118/C Evrapark Sitesi
  Pendik İstanbul

  Telefon
  0216 208 92 50

  E-Posta
  info@gulmekiyilestirir.org.tr

  Sosyal Medya

  Sosyal medyada bizi takip ederek; yeniliklerden ve kampanyalardan anında haberdar olabilrsiniz.

  Copyright © 2021 Gülmek İyileştirir Derneği.
  Sorun Bildir

   Ad - Soyad
   E-Posta
   Telefon
   Mesajınız